ŠTERNBERK | Radniční 2 | 585 012 748
OLOMOUC | Poliklinika, tř. Svobody 32 | 585 506 325
Optika Jarka Korcinová je poctivá
rodinná firma, která je na trhu
od roku 1992.

Zhotovení brýlí Olomouc

Máte vybrány obruby, čočky a víte kolik dioptrií vám předepsal lékař? Můžeme tedy přistoupit k vlastnímu zhotovení brýlí. Zhotovení brýlí je zabroušení vybraných čoček do obrub. Je třeba dodržet jisté zásady, ale ty pro Vás jako koncového zákazníka nejsou důležité.

Co by pro vás mělo být velmi důležité, je kvalita a preciznost zpracování. Preciznost dodáváme díky svým zkušenostem a kvalitu zaručují moderní stroje v naší dílně. Čočky měříme na digitálním fokometru, který kontroluje naši práci. Poté je přistoupeno k vlastnímu broušení skel.
Pracujeme s brusy Essilor Kappa a Essilor Delta, což je v optice něco jako Rolce royce. Do brusu vložíme obruby, které stroj obkreslí zhruba jako kopírka text na papír. Následně je do brusu vložen polotovar vaší budoucí čočky, na kterém jsou označeny požadované vlastnosti a následně vybroušen požadovaný tvar. Skla odebíráme pouze od kvalitních dodavatelů.

Je to příliš snadné? Ano, dle popisu možná, ale je třeba mnoho praktických zkušeností a znalostí. Brusem práce na brýlích nekončí, následně je třeba kontrola zda zadané parametry skutečně v čočkách jsou a zda skla správně sedí v obrubách.

Vaše nové brýle musíme přizpůsobit tvaru Vašeho obličeje. Upravíme tedy stranice a nosníky, aby brýle seděli rovně a neměli jste pocit, že máte jedno oko výš než druhé. Samozřejmě tuto činnost děláme rovnou se zákazníkem a máme přímou kontrolu.

Jak vidíte, nemůžete od nás odejít s nekvalitními brýlemi

Výměna skel

K optikovi se nechodí jen pro nové brýle, naší prací je také výměna starých skel za nová, buď z důvodu poškrábání či poškozená nebo prosté nutnosti více dioptrií. Kvalitní obruby mívají delší životnost než skla, proč tedy vyhazovat funkční část brýlí?

Na druhou stranu se může, že máte v pořádku čočky, ale nenávratně zničené obruby. Samozřejmě i obrácený proces je možný. Pokud je to možné, skla zabrousíme do nového tvaru a vložíme do nových obrub.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů