ŠTERNBERK | Radniční 2 | 585 012 748
OLOMOUC | Poliklinika, tř. Svobody 32 | 585 506 325
Optika Jarka Korcinová je poctivá
rodinná firma, která je na trhu
od roku 1992.

Čočky

Asi pro vás nebude novinkou, že čočky do brýlí, běžně řečeno skla, jsou skleněné nebo plastové. Podstatné je, že každá čočka má dioptrie, které potřebujete pro korekci zrakové vady. Dnes stojíte před volbou lehkých plastových čoček, velmi odolných polykarbonátových čoček nebo klasických skleněných čoček. Hlavní slovo v korekci vašeho zraku by měl mít specialista, ale i my vám rádi poradíme s výběrem a nabízíme stručný přehled dělení brýlových čoček:

  • Jednoohniskové čočky – zlepšení zraku v jednom zorném poli, tedy na dálku nebo na blízko (na čtení).
  • Bifokální čočky – bifokální skla umožní korekci zraku do dálky i na blízko
  • Multifokální čočky – multifokální skla umožňují pohled na blízko i do dálky bez viditelných přechodů jako je tomu u bifokálních čoček

 

TRANSITIONS

V nabídce nově najdete také VII. generaci samozabarvovacích čoček Transitions.

Akce.jpg

Úpravy čoček

Antireflexní vrstva

Má pro Vás vůbec smysl uvažovat o antireflexní vrstvě?

Výhody antireflexní úpravy:
Antireflexní úprava znamená snížení námahy očí při stejné intenzitě světla.
Jelikož antireflex odstraní odlesky je vám více vidět do očí, což je rozhodně pozitivní estetický jev.
Antireflex díky snížení odlesku zvýší ostrost vašeho zraku a rozpoznávání detailů, to oceníte při řízení automobilu i jiných činnostech.

1uprava.jpg

Při dopadu světla na lesklou plochu dochází k částečnému odrazu světla, tedy odražená část světla neprojde skrz. Jistě tento jev znáte například z výlohy obchodu nebo okna, kdy se vám zrcadlí váš vlastní obraz při pohledu do okna. Co vás možná nenapadlo je to, že k jevu zrcadlení dochází z obou stran čočky, což je jev dosti rušivý.

Antireflex je složen z několika velmi tenkých vrstev, které jsou na naneseny na povrch čočky. Celá tato činnost je udělána z důvodu změny fyzikálních vlastností, konkrétně lomu světelného paprsku. Antireflex rozhodně doporučujeme, cena je příznivá a pokud musíte nosit brýle neustále mnohonásobně se vám vrátí.

Povrchová úpravu Crizal A2:

  • brýle bez odlesků
  • vyšší odolnost usazování prachu
  • vyšší odolnost vytváření otisku prstů
  • zvýšený komfort
  • lepší estetický vzhled
  • vyšší odolnost poškrábání skel
  • snadné čištění skel

antireflex-auta.jpg

Samozabarvující a polarizační skla

Víte, že je třeba se chránit před slunečním zářením? Většina z vás pravděpodobně ano. Kromě kůže byste měli chránit i své oči, i když záření UVA a UVB nevidíte, působí stále. Oči je třeba chránit neustále. Naše optika nabízí značkové sluneční brýle s vysokým UV filtrem, který nepropustí UV záření do vlnové délky 400nm. Sluneční brýle, stejně jako optické podléhají módě. Naše optika vám před každým létem nabízí novou kolekci.

Mezi oblíbené značky patří brýle Polaroid, jejichž čočky jsou vybaveny polarizačním filtrem, tedy zabraňují oslnění. Pro fotografy se nejedná o žádnou novinku, polarizační filtr je nejpoužívanějším filtrem vzhledem k jeho možnosti odfiltrovat odražené paprsky. Polarizační čočky fungují zcela stejně.

auto Polaroid volejbal Polaroid voda Polaroid
polaroid-auto1.jpg polaroid-volejbal.jpg polaroid-voda.jpg

 

Všechny výše uvedené vlastnosti mají polarizační čočky, mající zároveň účinný UV filtr. Nemějte strach i tyto brýle jsou laděny dle poslední módy a jistě si vybere ty pravé pro vás.

Ani Vy zákazníci, kteří nosíte dioptrické brýle, nemusíte být ochuzení o to, mít v létě také brýle sluneční.

Brýle se mohou také zabarvovat dle intenzity slunečního svitu, tyto čočky známé pod názvem Transition, jsou na slunci tmavé jako sluneční brýle a oproti tomu v místnosti se rychle zprůhlední na čiré sklo. Tento jev probíhá rychle a nositel brýlí většinou ani nepozná, že změna proběhla. Čočky Transition jsou tedy vhodné pro běžné užívání a každodenní nošení.Zapomeňte na potřebu mít u sebe vícero brýlí, mějte několik brýlí v jedněch.